Kaspersky Lab

Ochrona Antywirusowa

antywirus

Antywirus Clavister zabezpiecza sieć przed złośliwymi kodami zawartymi w plikach wprowadzanych do systemu, w przeciwieństwie do sytemu Clavister IDP, który skupia się na atakach kierowanych bezpośrednio na serwery. Zainfekowane pliki zwykle są pobierane ze stron internetowych w protokołach HTTP, FTP, czy też jako część załączników pocztowych w protokole SMTP. Pobrane pliki ze złośliwym kodem mogą mieć różne zadania, począwszy od programów, które tylko powodują drobne zakłócenia do bardziej szkodliwych, takich jak wysyłanie prywatnych haseł, numerów kart kredytowych i innych poufnych informacji.

0911A294-D872-3D7D-2EAAAB815985FE97

Unikalna technologia CSPN

 

Antywirus Clavister wspiera unikalną technologię opartą o przesył strumieniowy (streaming), dzięki której zapewnia ciągłą ochronę przed wirusami w tzw. środowisku “in-the-wild”, czyli zazwyczaj wirusami typu zero-day na bieżąco pojawiającymi się w sieci internetowej, poprzez skanowanie plików niezależnie od ich wielkości, przy czym obsługuje jednocześnie tysiące plików oczekujących na pobranie. Pliki definiowane jako wirusy przez Kaspersky Lab są automatycznie rejestrowane przez sieć Clavister Service Provisioning Network (CSPN). Dzięki tej usłudze masz dostęp do najświeższych sygnatur w systemie Clavister Antywirus. Pobrane sygnatury są następnie automatycznie dostarczane urządzeniom Clavister celem zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa i szybkości usługi.

AVSkanowanie Strumieniowe stron web, poczty i plików

 

Clavister Anti-Virus pozwala zabezpieczyć sieć przed złośliwym kodem HTTP oraz zagrożeniom wprowadzonymi podczas pobierania plików, w przeciwieństwie do Clavister IDP, który koncentruje się głównie na atakach przeprowadzanych na serwery. Zainfekowane pliki można pobrać jako część strony internetowej w transferze HTTP, w pobrania FTP lub jako załącznik w wiadomości e-mail dostarczony przez SMTP. Pobrane pliki z złośliwego kodu mogą mieć różne intencje, począwszy od programów, które tylko powodują rozdrażnienie do takich które mają bardziej złowrogie cele, takich jak wysyłanie tajnych haseł, numerów kart kredytowych i innych poufnych informacji. Termin “wirus” jest stosowany jako ogólny opis wszystkich form złośliwego kodu , w tym trojanów, robaków i innego złośliwego oprogramowania.

Kaspersky_Internet_Security_logoOchrona Kaspersky antywirus

 

Rozwiązania firmy Clavister opierają się na wyjątkowo skutecznych sygnaturach Kasperski. Dzięki silnikowi skanującemu ruch Firewall zabezpiecza przed wszystkimi formami złośliwego kodu przenoszonego w plikach, w tym trojanów, robaków i innego złośliwego kodu.
W Clavister NGFW dostajesz ochronę Kaspersky bez dodatkowych dopłat.