Wysoka dostępność

Klaster High Availability, HA

icon-devicesFunkcja High Availability (HA) czyli wysoka dostępność, jest jedną z ważnych możliwości systemu Clavister cOS. Dzięki niej zapewniamy ochronę przed przestojami i opóźnieniami w usługach.

icon-devicesKrytyczna infrastruktura

 

Wszędzie tam gdzie nie ma kompromisów i dostęp do bezpiecznych usług wymagany bez przestojów. Clavister daje klientom możliwość korzystający z klastra HA. Funkcja pozwala, połączyć dwa urządzenia  razem i spowodować iż będą pracować w klastrze high availability. Funkcja HA pozwala w przypadku awarii bezobsługowo na ultra szybkie przełączenie pomiędzy urządzeniem zapasowym. Czas przejęcia obsługi przez drugie urządzenie w klastrze to zazwyczaj 0,6 sekundy. Jest to ważne w przypadku działania usług wymagający ciągłej transmisji (np. VOIP czy dostęp do serwerów).

Ha

icon-network (1)Wsparcie HA dla każdego firewalla Clavister


Funkcja HA pozwala na skonfigurowanie klastra produktów Clavister co w praktyce jest bardzo prostą czynnością. Bardziej zaawansowane modele posiadają również dedykowany port HA co nadaje im jeszcze większą wszechstronność i elastyczność.
Wierzymy w tworzenie rzeczy prostych i łatwych w obsłudze, dlatego dodaliśmy funkcję HA w większości naszych produktów. W modelach E20 funkcja HA nie jest włączona w wersji podstawowej, jednak dodanie jej to kwestia prostego rozszerzenia.