VPN

Tunele SSL VPN

VpnSystem Clavister cOS Core obsługuje sieci SSL VPN. Dzięki temu w korporacjach i firmach opartych o chmurę możliwe jest udostępnianie użytkownikom mobilnym zasobów i systemów back-end, poprzez instalacje klienta Clavister SSL VPN.

images (93)IPsec kontra SSL VPN

Standard sieci VPN IPSec jest ogólnie przyjętym standardem i najczęściej stosowaną technologią sieci VPN. Opracowany przez NSA oparty on jest na wymianie kluczy szyfrowania pomiędzy urządzeniami. Posiada on jednak pewne ograniczenia (np. zdalny dostęp użytkowników). Znakomitą alternatywną do IPSec jest technologia SSL VPN.

icon-puzzle (1)Oprogramowanie VPS SSL

Klient Clavister SSL VPN jest bardzo lekki i praktycznie nie wymaga jakiejkolwiek konfiguracji. Mimo prostej budowy, jest wyposażony w kilka zaawansowanych funkcji routingu. Poza domyślnym ustawieniem dostępu do wszystkich sieci, mamy też możliwość przesłania informacji z góry wydzieloną ścieżką w sieci wirtualnej. Informacja ta jest zapisana w pliku konfiguracyjnym i odczytana przez klienta podczas instalacji.

distributed-enterprise-security (1)

icon-application-controlNawet niedoświadczony użytkownik może przeprowadzić instalację agenta sam, bez pomocy pozostałych pracowników już obciążonego działu wsparcia IT. Dzięki SSL VPN znacznie obniżasz koszty administracji,  jednocześnie wpływając na poprawę ogólnej obsługi użytkowników przez dział IT.