QoS

Zarządzanie Ruchem QoS

QosZarządzanie ruchem sieciowym jest jednym z podstawowych atrybutów każdej dobrze funkcjonującej sieci. To pozwala Ci na dopasowanie ruchu sieciowego do potrzeb organizacji i twojego stylu zarządzania w celu zagwarantowania dostępności zasobów niezbędnych dla działania części usług, oraz do stosowania limitów do ograniczania innych. Czasem jest to określane jako Traffic Shaping lub Quality of Service.

icon-arrow-up-rightKlasyczne zarządzanie pasmem QoS

 

Clavister QoS (Quality of Service) to bogaty zestaw narzędzi, dzięki którym możesz dostroić ruch do swojej sieci. Pośród wielu opcji jest możliwość zarządzania synchroniczną i asynchroniczną transmisją danych, ustalanie limitów  przepustowości, priorytetyzacja ruchu, dynamiczne balansowanie przepustowości i integracja IPsec.

icon-recycle (1)Nowe podejście do kontroli pasma QoS

W zarządzaniu ruchem możemy skalować obciążenie konkretnych aplikacji identyfikowanych w L7. Na przykład, możliwe jest skonfigurowanie usług VoiP lub aplikacji BitTorrent tak aby była ograniczona jedynie do 2 Mbps. Stwarza nam to możliwość dokładnego dostrojenia naszego ruchu sieciowego celem zapewnienia optymalnej wydajności.

icon-heartMniejsze ryzyko wycieku danych

Przy użyciu Next Generations Firewall możemy uniknąć wycieku danych przez blokowanie ruchu z niepożądanych aplikacji, podejmujących próby omijania zapory stosując te same porty i protokoły.

icon-traffic (1)Poprawa wydajności i zapobieganie wystąpieniu wąskich gardeł

Optymalizacja sieci poprzez zwalnianie pasma i zasobów dzięki ograniczaniu, i blokowaniu ruchu generowanego przez niepożądane aplikacje.

icon-firewall (1)

Poprawa bezpieczeństwa sieci prawdziwe sterowanie aplikacjami

Obniżenie lub wykluczenie skutków ataku poprzez zapewnienie możliwości tylko dozwolonym aplikacjom przechodzenie przez zaporę firewall. Ruch z niechcianych lub nieznanych aplikacji można rozpoznać na podstawie per-application i zatrzymać go na zaporze niezależnie od portu i protokołu jakie są wykorzystywane w ataku.